Port Promowy Mariehamn

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Port Promowy Mariehamn - Ceny od 413 zł

Miasto Mariehamn to stolica Wysp Alandzkich leżących w północnej części Bałtyku. Wyspy politycznie należą do Finlandii, ale głównym jeżykiem jest tu język szwedzki. Miasto odgrywa ważną rolę w transporcie morskim w Skandynawii i na Bałtyku. Turystów zainteresuje na pewno jedna z największych w Skandynawii marina na wschodnim wybrzeżu miasta oraz statek muzeum Pommem. Mariehamn jest dobrym punktem wypadowym do odkrycia Wysp Alandzkich.

Mariehamn- Trasy

Terminal Promowy Mariehamn

Port promowy leży w południowej części wyspy na zachodnim wybrzeżu miasta. Dwóch operatorów promowych Tallink Silja i Viking Line oferują stąd połączenia do portów w Finlandii (Turku, Helsinki) oraz do portów w Szwecji (Sztokholm, Kapellskar).

Dojazd do portu Mariehamn

Samochodem: łatwo dojechać do portu z każdej części wyspy..

Autobusem: miejskie autobusy są bezpłatne. Autobusy kursują też do innych miast na wyspie, jak Godby, Geta.

4 z 5 gwiazdek na podstawie 11 opini

Mariehamn Mapa

Zobacz mapę

Adres portu

Opinie

 • 08 Aug 2017
  Super
  • Wszystko ok, ale jedna uwaga. Nikt nie poinformował ile czasu mamy na wyjście z promu w Marienham. Powinna być przekazana informacja, że możliwość opuszczenia pokładu jest od godziny.... do godziny.... . W przeciwnym razie, ktoś może nie zdążyć wysiąść.

   Opinia dodana przez ww

 • 05 Jul 2015
  Prom na Wyspy Alandzkie
  • Podróż przebiegła bez problemu, miła atmosfera.

   Opinia dodana przez IZABELA GOLUNSKA

 • 10 Aug 2014
  Prom Rosella wyprawa na Alandy
  • Bardzo udana podróż, piękne widoki, śniadanie w formie bufetu za 9 EUR rewelacja, sklep bardzo dobrze zaopatrzony, cena bardzo przystępna 40 EUR za dwie osoby plus samochód w obie strony. Polecam wszystkim rezerwację z tej strony, następnym razem na pewno skorzystam.

   Opinia dodana przez Artur

 • 10 Aug 2014
  Helsinki Alandy
  • Jedyne zastrzeżenie to godzina, o której prom dopływa na Alandy - 4.15 rano.

   Opinia dodana przez Anon

 • 18 Jun 2014
  Rejs przez szkiery
  • Jedna z najbardziej widokowych tras morskich na świecie (szkiery!)... Gdyby nie ta zawsze zimna pogoda na Bałtyku, byłaby rewelacja... Tallink Silja jako jedyny przewoźnik oferuje przejazdy na decku, także z Turku do Sztokholmu (tylko w dzień). Cenowo wychodzi to rewelacyjnie. Niestety w Marienhamn totalny bałagan przy odprawie, w rezultacie za darmo płynąłem promem konkurencyjnej firmy Viking...

   Opinia dodana przez hebi