Port Promowy Liverpool

Mapa

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Liverpool- Trasy

Oferty Specjalne

Miasto Liverpool to znane miasto w zachodniej Anglii położone nad estuarium rzeki Mersey. Miasto od zawsze odgrywało ważną rolę, jako że leżało na szlaku handlowym między Indiami a Ameryką. Wielkie bogactwa osiągnięto tu dzięki niewolnictwu. Liverpool szczyci się modernistyczną architekturą, okazałym ratuszem, katedra Chrystusa Króla, z której wieży rozciąga się piękny widok na miasto lub dokiem Alberta. Największą sławę miastu przyniósł zespól The Beatles. To tutaj powstał jeden z najpopularniejszych zespołów muzycznych wszechczasów.

 • Port Promowy Liverpool
 • Port Promowy Liverpool
 • Port Promowy Liverpool

Terminale Promowe w Liverpoolu

Z Liverpoolu wypływają promy PO Ferries, Stena Line i Isle of Man Steam Packet do Irlandii, Irlandii Północnej oraz na Wyspę Man z 3 roznych terminali:
Terminal Liverpool Freeport - promy Liverpool - Dublin z P&O Ferries
Landing Stage Terminal, Off St Nicholas Place, Princes Parade - szybkie promy na Wyspę Man sezonowo

Terminal Liverpool Birkenhead - promy Stena Line do Belfastu oraz tradycyjne wolne promy na Wyspę Man

Dojazd do portu Liverpool

Samochodem: trasa A565 z centrum Liverpool, podążaj za znakami do Liverpool Freeport lub M57 i M58 kierując się na All Docks na drodze A5036. Natomiast do Pier Head dojedziesz podążając z centrum za znakami do Pier Head. Skorzystaj z dokładnych adresów po prawej.

Pociągiem/ autobusem: Z Liverpool są liczne połączenia kolejowe do wszystkich większych miast w Wielkiej Brytanii. Obok stacji kolejowej na Liverpool Lime Street jest stacja autobusowa, skąd możesz zabrać autobus do terminali promowych. Transfer może trwać nawet do 60 minut.

Dojazd do portu Liverpool Birkenhead

Samochodem: trasą A41 z Chester lub przez tunel Queensway z centrum Liverpool do Birkenhead, a następnie podążaj za znakami do portu.

Pociągiem/ autobusem/ tramwajem: transport publiczny jest tu bardzo dobrze rozwinięty. To tutaj powstała pierwsza w Europie linie tramwajowa. Ze stacji kolejowej na Hamilton Square jest ok. 5 min do terminalu. Najbliższy przystanek autobusowy na Europa Boulevard na przeciw Conway Park station jest oddalony ok. 10 minut od terminalu.

Liverpool Mapa

Zobacz mapę

Adres portu

P&O Ferries

Gladstone Branch Dock No.3, Liverpool Freeport, Bootle, Merseyside, L20 1BG. For sat navs, please use: L20 1BG BOOTLE (Liverpool/Dublin ferry), England

Isle of Man Steam Packet

Isle of Man Steam Packet Company, Landing Stage Terminal, Off St Nicholas Place, Princes Parade, Liverpool, L3 1DL, England

Opinie

 • 27 Apr 2014
  kilka
  • Jestem pozytywnie zaskoczony przewoznikiem, miła obsługa, podróż bez żadnych komplikacji, dwa posiłki wliczone w koszt biletu, polecam :)

   Opinia dodana przez pawel steczkiewicz

 • 01 Mar 2013
  Dobra podróż
  • Miłe zaskoczenie darmowych posiłków na pokładzie w cenie biletu...Kabina schludna ,czysta - ogólnie bardzo pozytywnie. Polecam

   Opinia dodana przez Monika

 • 29 Jan 2013
  witam
  • podróż bardzo spokojna w miłej atmosferze, a kabiny bardzo wygodne,polecam.

   Opinia dodana przez Jarek

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi