Port Promowy Lesbos/Mitylena

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Wyspa Lesbos to jedna z największych i ciekawszych wysp greckich położona na Morzu Egejskim u północno - zachodnich wybrzeży Turcji. Na turystów czeka tu wiele atrakcji począwszy od Skamieniałego Lasu należącego do Europejskiej Sieci Geoparków, przez urocze wioski na węgorzach, klasztory a skończywszy na gorących źródłach. Zrodzą te mają właściwości lecznicze od czasów starożytnych. Miasto Eresos odwiedzają najczęściej lesbijki, jako że tutaj narodziła się Safona, poetka, która pierwsza w dziejach literatury napisała wiersz poświęcony miłości do innej kobiety. Oczywiście nie brakuje tu pięknych plaż i resortów. Amatorzy pieszych wędrówek odkryją tu malownicze ścieżki biegnące przez doliny dzikich kwiatów, piękne lasy i gaje oliwne. Stolica wyspy, Mitylena, posiada imponujące domy w stylu otomańskim z drewnianymi balkonami. W nadmorskich tawernach warto zdegustować greckich specjałów, jak ouzo-grecka wódka, sardynki i oliwę z oliwek.

Oferty Specjalne

  • Port Promowy Lesbos/Mitylena
  • Port Promowy Lesbos/Mitylena
  • Port Promowy Lesbos/Mitylena

Terminal Promowy Lesbos/ Mitylena

Przewoźnik Anek Lines zapewnia polaczenia do Lesbos z Pireus, główny port Grecji, znajdujący się tuż obok Aten oraz z greckiej wsypy Chios. Na Lesbos znajduje się też terminal promowy w Sigri na zachodnim wybrzeżu, obsługiwany przez Blue Star Ferries.

Dojazd do portu Lesbos/ Mitylena

Samochodem: terminal promowy w Mitylena leży w południowo - wschodniej części wyspy, skąd łatwo dojechać w każdy zakątek Lesbos.

Lesvos Mapa

Zobacz mapę

Adres portu

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi