Port Promowy Le Havre

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Le Havre- Trasy

Miasto Le Havre lezy we Francji położone na północno - środkowym wybrzeżu nad Kanałem La Manche. Podczas II wojny światowej w 1944 w okolicach Le Havre miała miejsce słynna bitwa o Normandię. Do tej pory w krajobrazie widoczne są ślady po tej bitwie. Miasto zostało bardzo zbombardowane, niszcząc wiele historycznych budynków. Po wojnie centrum miasta odbudowano jako klasyczny model miasta modernistycznego, przez co Le Havre zostało wpisane na listę UNESCO. Liczne pamiątki z czasów wojny i Bitwy o Normandię można oglądać w lokalnych muzeach.

Oferty Specjalne

  • Port Promowy Le Havre
  • Port Promowy Le Havre
  • Port Promowy Le Havre

Terminal Promowy Le Havre

Największy port we Francji. Terminal pasażerski Citadelle obsługuje przewoźnik LD Lines, oferując przeprawy promowe do Portsmouth w Anglii. Rejs trwa ok. 5,5 godzin. Le Havre jest przede wszystkim portem handlowym.

Dojazd do portu Le Havre

Samochodem: trasą A13 biegnącą z Paryza do Caen, podążając za znakami do Le Havre .

Pociągiem: Pociągi do Le Havre regularnie kursują z Paryża. Z centrum Le Havre idzie się 20 min. pieszo do portu.

Autobusem: specjalny autobus z centrum miasta zabierze cię do portu sprzed kościoła St Michel Church obok centrum handlowego Coty.

Le Havre Mapa

Zobacz mapę

Adres portu

Brittany Ferries

Terminal de la Citadelle, 76600,Le Havre, France

DFDS

Terminal de la citadelle, Quai Auguste Brostrom, 76600 Le Havre, France

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi