Port Promowy Jersey

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Jersey- Trasy

Wyspa Jersey to jedna z Wysp Normandzkich leząca na Kanale La Manche, politycznie należąca do Wielkiej Brytanii a geograficznie do Francji. Wyspa charakteryzuje się swoją odrębnością kulturową z mieszanymi wpływami francuskimi i angielskimi. Wyspa ma swoją prasę, radio telewizje i specjalne banknoty i monety, podobnie jak w Szkocji. W krajobrazie dominuje duża bioróżnorodność wśród gatunków roślin i zwierząt. W niektórych częściach wyspy zachowały się elementy fortyfikacji, np. Góra Orgueil, która została zbudowana w 13 wieku, aby obronić się przed inwazją Francuzów. Corocznie odbywają się tu liczne festiwale muzyczne.

Oferty Specjalne

 • Port Promowy Jersey
 • Port Promowy Jersey
 • Port Promowy Jersey

Terminal Promowy Jersey

Jersey posiada dwa porty w St. Helier i Gorey.

Port St. Helier położony jest na południowym wybrzeżu wyspy. Condor Ferries obsługują przeprawy z Jersey/ St. Helier do portu na Guernsey, do St. Malo we Francji oraz do angielskich portów Poole, Portsmouth i Weymouth leżących na południowym wybrzeżu. Do tego portu kursuje tez Manche Iles Express z Guernsey oraz z portów na głównym lądzie Normandii w Granville i Carteret.

Port Gorey leży na wschodnim wybrzeżu Jersey. Przewoźnik Manche Iles Express pływa stąd na Wyspę Sark oraz do Carteret na głównym lądzie Francji.

Dojazd do portu Jersey

Samochodem: do obu portów łatwo dojechać z każdego zakątka wyspy.

Jersey Mapa

Zobacz mapę

Adres portu

Condor Ferries

The Elizabeth Terminal, St Helier, Channel Islands

Manche Iles Express

Gorey Pier, JE3 6AH, Jersey, Channel Islands

Manche Iles Express

Gorey Pier, JE3 6AH, Jersey, Channel Islands

Opinie

 • 16 Jul 2019
  Podróż
  • Komfortowa podróż. Polecam tego przewoźnika.

   Opinia dodana przez Sławomir

 • 13 Jul 2019
  Prom z St. Malo
  • OK

   Opinia dodana przez ANDRZEJ

 • 06 Jun 2014
  comfortable and fast
  • The serivice both at St. Malo and Jersey terminals was super friendly and helpful. The journey was comfortable and fast. It is absolutely value for money.

   Opinia dodana przez Marcin, Kraków

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi