Port Promowy Jersey

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Wyspa Jersey to jedna z Wysp Normandzkich leząca na Kanale La Manche, politycznie należąca do Wielkiej Brytanii a geograficznie do Francji. Wyspa charakteryzuje się swoją odrębnością kulturową z mieszanymi wpływami francuskimi i angielskimi. Wyspa ma swoją prasę, radio telewizje i specjalne banknoty i monety, podobnie jak w Szkocji. W krajobrazie dominuje duża bioróżnorodność wśród gatunków roślin i zwierząt. W niektórych częściach wyspy zachowały się elementy fortyfikacji, np. Góra Orgueil, która została zbudowana w 13 wieku, aby obronić się przed inwazją Francuzów. Corocznie odbywają się tu liczne festiwale muzyczne.

Jersey- Trasy

 • Port Promowy Jersey
 • Port Promowy Jersey
 • Port Promowy Jersey

Terminal Promowy Jersey

Jersey posiada dwa porty w St. Helier i Gorey.

Port St. Helier położony jest na południowym wybrzeżu wyspy. Condor Ferries obsługują przeprawy z Jersey/ St. Helier do portu na Guernsey, do St. Malo we Francji oraz do angielskich portów Poole, Portsmouth i Weymouth leżących na południowym wybrzeżu. Do tego portu kursuje tez Manche Iles Express z Guernsey oraz z portów na głównym lądzie Normandii w Granville i Carteret.

Port Gorey leży na wschodnim wybrzeżu Jersey. Przewoźnik Manche Iles Express pływa stąd na Wyspę Sark oraz do Carteret na głównym lądzie Francji.

Dojazd do portu Jersey

Samochodem: do obu portów łatwo dojechać z każdego zakątka wyspy.

Jersey Mapa

Zobacz mapę

Adres portu

Opinie

 • 06 Jun 2014
  comfortable and fast
  • The serivice both at St. Malo and Jersey terminals was super friendly and helpful. The journey was comfortable and fast. It is absolutely value for money.

   Opinia dodana przez Marcin, Kraków