Jak kupić tani bilet promowy?

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Bilety promowe maja różne ceny w zależności od trasy, przewoźnika i daty przeprawy. Skorzystaj z rad AFerry.pl i dowiedz się jak płacić mniej za bilet na prom.

O czym warto pamiętać, kupując tani bilet na prom

Zapoznaj się z poniższymi radami AFerry.pl i zacznij oszczędzać na promach już teraz.

  • Porównaj ceny biletów. Skorzystaj z jedynej w Polsce porównywarki cen biletów promowych na Aferry.pl dostępnej także tutaj po lewej. Porównaj ceny biletów wszystkich operatorów na wybranych kierunkach i dowiedz sie ile możesz zaoszczędzić, wybierając alternatywna trasę.
  • Data przeprawy. Omijaj przeprawy w okolicach świąt , weekendów, długich weekendów, szkolnych wakacji. Ceny biletów są wówczas o wiele droższe. W przypadku świąt Bożego Narodzenia lub Wielkanocy ceny wrastają już na 10 dni przed ich rozpoczęciem. Warto tez sprawdzić, czy w czasie naszej podroży do danego kraju nie ma żadnego święta narodowego lub podobnego, który jest wolny od pracy.
  • Godzina odjazdu promu. Na krótkich polaczeniach promowych ( np. Dover - Calais), o ile pozwala rozkład, wybieraj przeprawy w godzinach miedzy 18.00 a 6.00. Mały popyt na nocne lub wczesno ranne promy wpływa na niższą cenę
  • Dzieki porównywarce promów na Aferry.pl możesz dużo zaoszczędzić na przeprawach promowych!

  • Wybierz tańszą akomodacje na promie. Wybierając się promem w dłuższą trasę, korzystaj z dziennych połączeń, ponieważ nie ma obowiązku wykupienia akomodacji. W przypadku obowiązku wykupienia akomodacji, wybierz rozkładany fotel do spania lub kabinę bez okna, bo są najtańsze. Jeśli podróżujesz z kempingiem lub kamperem, wybierz opcje OPEN DECK kamping na pokładzie, wówczas możesz przenocować we własnym pojeździe.
  • Bądź na bieżąco z promocjami. Korzystaj z licznych ofert specjalnych na Aferry.pl i zapisz się do newsletteru.
  • National Ferry Fortnight - - coroczny festiwal promów odbywający się w Wielkiej Brytanii zazwyczaj w maju. Podczas dwutygodniowej kampanii można chwycić wiele promocji na promy do Anglii i nie tylko
  • Waluta. Bilet kupuj w funtach, bo taniej niz w Euro
  • Dziel koszty przejazdu promem z innymi pasażerami.. Skorzystaj z carpoolingu i plac mniej za przeprawę promowa
  • Sprawdź dokładnie dane podroży i pasażerów. Każdy twój błąd może cię kosztować. Większość zmian danych na bilecie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Pamiętaj także o podaniu dokładnych wymiarów pojazdu uwzględniając bagażnik na dachu lub z tylu. Wpisanie błędnych wymiarów pojazdu może w najgorszym wypadku skończyć się odmowa wjazdu na pokład, jeśli prom ma ograniczona liczbę miejsca na pojazdy i jest pełen.

cWszystkie prawa zastrzeżone - AFerry.pl. Teksty są objęte prawem autorskim


Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi