Port Promowy Flores/Santa Cruz

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Flores- Trasy

Miasto Santa Cruz das Flores jest położone na środkowo - wschodnim wybrzeżu wyspy Flores w archipelagu Wysp Azorskich na Atlantyku. Flores jest najbardziej na zachód wysuniętą wyspą na Azorach. Nazwa flores (po portugalsku kwiaty) odnosi się do bogactwa tych roślin na wyspie w sezonie letnim. Głównie rozkwitają tu niebieskie i różowe hortensje. W 2009 Wyspa Flores i sąsiednia wyspa Corvo zostały wpisane na listę UNESCO jako Światowy Rezerwat Biosfery. Wyspa chroni bajkowy krajobraz wulkaniczny z licznymi lazurowymi jeziorami, np. Lagoa Comprida, rzekami, dolinami i wodospadami. Oprócz kwiatów do innych symboli wyspy należy Rocha dos Bordoes - bazaltowa komuna. Flores to doskonale miejsce na niezwykłe piesze wędrówki pośród kwiatów i pięknych widoków. W mieście Santa Cruz można zobaczyć zabytkowe budynki po klasztorze Franciszkanów, które obecnie zostały zaadaptowane jako szkoła, kościół i szpital.

Oferty Specjalne

  • Port Promowy Flores/Santa Cruz
  • Port Promowy Flores/Santa Cruz
  • Port Promowy Flores/Santa Cruz

Terminal Promowy Santa Cruz das Flores

Przewoźnik Atlanticoline oferuje przeprawy promowe z Santa Cruz das Flores do Villa do Corvo na Wyspie Corvo.

Dojazd do portu Santa Cruz das Flores

Port znajduje się na środkowo - wschodnim wybrzeżu wyspy Flores. Trasa ER1-2 przebiega wokół wyspy także przez Santa Cruz das Flores.

Flores Mapa

Zobacz mapę

Adres portu

Atlânticoline

Porto Santa Cruz, 9970 - Santa Cruz das Flores, Ilha das Flores, Portugal

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi