Eurotunel

 • Kup bilet na Eurotunnel
  Kup bilet na Eurotunnel

  Prosta rezerwacja biletu na AFerry. Porównaj Eurotunel z cenami na prom.

 • Bezpieczna rezerwacja
  Bezpieczna rezerwacja

  Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”

 • Podróżuj komfortowo
  Podróżuj komfortowo

  Przeprawa z Eurotunnel to czysta przyjemność

 • Miliony zadowolonych klientów
  Miliony zadowolonych klientów

  Jesteśmy największą stroną o promach na świecie i mamy call centre na wszelki wypadek

Najtańsze bilety i najnowsze oferty na Eurotunnel

Folkestone do Calais z Eurotunnel od £91,85

Folkestone do Calais z Eurotunnel
Samochód + 2 osoby.
 • Od £91,85 za osobę Powrót.
Rezerwuj teraz. Podróżuj przez cały rok.

Calais do Folkestone z Eurotunnel od 484,60 zł

Calais do Folkestone z Eurotunnel
Samochód + 2 osoby.
 • Od 484,60 zł za osobę Powrót.
Rezerwuj teraz. Podróżuj przez cały rok.

Najtańsze bilety i najnowsze promocje na Eurotunnel!

Skorzystaj z ofert specjalnych na bilety na Eurotunnel. Porównaj je z promocjami na promy do Anglii. Wybierz najlepszą opcje dla siebie. Oszczędzaj z AFerry.pl!

Porównaj oferty specjalne na bilety Eurotunnel i promy do Anglii! AFerry.pl daje ci wyjątkową możliwość porównania cen na promy i tunel pod Kanałem La Manche w jednym miejscu. Aby porównać ceny biletów na promy do Dover i Eurotunnel do Folkestone, skorzystaj z porównywarki obok, spójrz na oferty poniżej lub odwiedź nasza stronę Tanie promy do Anglii.

Poniżej zobaczysz najtańsze bilety na bilety na Eurotunnel, znalezione przez naszych klientów w ostatnich trzech dniach. Jeśli chcesz kupić bilet w wybranej cenie, kliknij Skalkuluj.

Kup bilet na pociąg Eurotunnel pod Kanałem La Manche. Jedź tunelem do Anglii i Francji.

Z Eurotunelu nie mogą korzystać samochody napędzane LPG.

Eurotunnel - trasy

Przewoźnik kolejowy Eurotunnel zapewnia podwodne połączenie kolejowe pomiędzy Francja i Wielka Brytania pod Kanałem La Manche. W pociągu przewożony jest samochód wraz z pasażerami. Jest to alternatywa dla osób podróżujących autem bez konieczności przeprawy promowej. Więcej o Eurotunelu vs prom.

Eurotunnel łączy Folkestone w Wielkiej Brytanii i Calais we Francji. Jest to łatwy i szybki środek transportu do przedostania się przez Kanał La Manche. który umożliwia łatwą kontynuacje podroży w ruchu kołowym tuż po wyjeździe z Eurotunelu.

Pociąg Eurotunnel jest opcja wyłącznie dla zmotoryzowanych pasażerów, którzy chcą podróżować tunelem. Pasażerowie piesi powinny skorzystać z pociągu osobowego Eurostar.

Aferry.pl posiada unikalna funkcje porównania cen biletów na promy i Eurotunel. Aby to zrobić, wystarczy wybrać funkcje Porównaj ceny z wyszukiwarki obok, a następnie Anglia (Dover) - Francja lub Francja - Anglia (Dover). W wynikach pojawia się ceny biletów na promy i Eurotunel.

Eurotunnel- Trasy

Eurotunnel - pociągi

Z Eurotunelu nie mogą korzystać samochody napędzane LPG.

Pociągi obsługiwane przez Eurotunnel poruszają się z prędkością prawie 100 km/h. Przejazd trwa zaledwie 35 minut. Podczas jazdy pociągiem można pozostać w aucie lub zrelaksować się, chodząc po przedziale lub korzystając z toalety. Ilość miejsca w wagonie jest ograniczona i można poczuć się troszkę jak w garażu. Jest to popularny środek transportu dla polskich emigrantów podróżujących miedzy Polska i Anglia, głownie w okresie świątecznym.

Od lipca 2012 na trasie Calais - Folkestone pasażerowie mogą korzystać z telefonów komórkowych oraz Internetu, dzięki polaczeniu telekomunikacyjnemu 2G i 3G. Wkrótce sygnał komórkowy pojawi się też na trasie z Anglii.


Bez względu, którego przewoźnika lub trasę wybierzesz, Aferry.pl umożliwi ci tani i bezpieczny zakup biletu ze świadomością, ze jest to najlepsza oferta dla ciebie.

Informacja o biletach na Eurotunnel dla psów i kotów

Na Aferry.pl możesz kupić bilet dla swojego psa lub kota jeśli wybierasz się w rejs z przewoźnikiem kolejowym Eurotunnel. Skorzystaj z wyszukiwarki powyżej, aby wybrać liczbę pasażerów i zwierząt domowych, a następnie wpisz ich dane.

W terminalu Eurotunnel we Francji psy i koty musza przejść specjalna inspekcje w Pet Control Building.

Pamiętaj, ze zabierając zwierzę domowe do lub z Wielkiej Brytanii na główny ląd Europy, będziesz potrzebować specjalny paszport dla swojego ulubieńca zwany pet passport. Paszport ten nie jest wymagany jeśli podróżujesz miedzy Wielka Brytania a Irlandia. Więcej informacji na naszej stronie Przewodnik o podróżach promowych z psem/ kotem do i z Wielkiej Brytanii.

Zabierając zwierzę domowe z Polski za granice, będzie związane z wydaniem specjalnego paszportu dla psa lub kota. Formalności i badania niezbędne do jego wydana najlepiej skonsultować z weterynarzem. Więcej o wyjazdach zagranicznych z naszymi pupilami na stronie Podróże zwierząt promem po Europie.

na podstawie 144 opini
Eurotunnel

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi

Informacja o odprawie

Odprawa zaczyna sie 2 godziny przed zaplanowanym czasem wyplywu i konczy sie 45 minut przed odplywem.

Eurotunnel - Porty

Anglia

 • Folkestone

  - Adres portu: Eurotunnel UK Terminal, Ashford Road, Folkestone
  CT18 8XX
  United Kingdom

  Port Folkestone

wideo

Eurotunnel YouTube wideo

Opinie

 • 09 Mar 2019
  Pozytywa, szybka podroz
  • Polecam ze wzgledu na szybkosc transportu. Minus cena transportu troche drogo.

   Opinia dodana przez DANUTA N.

 • 07 Mar 2019
  Polecam bo szybki transport ,uwaga na ceny tunelu
  • Polecam,bo jest szybki transport w tunelu pociągiem. Minusy transportu,tylko cena biletów jest drogo za 35 min jazdy. Np w dwie strony ja płaciłem 141£ jesli wracasz po trzech dniach.

   Opinia dodana przez ANDRZEJ N.

 • 20 Jan 2019
  SUPER
  • Super bravo

   Opinia dodana przez ROMUALD MATUSIAK

 • 10 Jan 2019
  Generalnie zadowolony
  • Potwierdzam tytuł

   Opinia dodana przez Anon

 • 09 Jan 2019
  Very good
  • Very good

   Opinia dodana przez Anon

Przewoźnicy promowi kontra Eurotunnel

Planując podróż samochodem do lub z Anglii, musisz zastanowić się czy chcesz płynąć promem DFDS (wcześniej Norfolkline), P&O Ferries czy jechać tunelem z Eurotunelem, aby przedostać się przez Kanał La Manche. Zarówno promy jak i Eurotunel są dobrym sposobem przemieszczania się miedzy Anglia i kontynentem, ale różnice mogą wynikać z naszych własnych potrzeb i upodobań.

AFerry.pl daje ci możliwość zakupu biletu na prom i Eurotunel w jednym miejscu. Porównaj ceny i wybierz najlepszy bilet dla siebie!

 • Podróż promem. Zarówno przeprawa promowa, jak i przejazd tunelem może być dla nas atrakcją sama w sobie. Przewoźnicy promowi maja jednak więcej do zaoferowania. Popularne trasy promowe miedzy Francja i Anglia to Dunkierka - Dover i Calais - Dover. Na promy zabierane sa wszystkie pojazdy bez względu czym są napędzane. Czas przeprawy wynosi od 1,5h z Calais do 2h z Dunkierki. Podczas rejsu można spacerować po tarasie widokowym na zewnątrz lub usiąść sobie w kawiarni i podziwiać widoki na morze oraz Białe klify w Dover. Na pokładzie można także zrobić ostatnie zakupy pamiątek. Rodzice z małymi dziećmi natomiast mogą skorzystać z specjalnych stref zabaw dla najmłodszych. Rejs promem jest zdecydowanie dłuższy niż przejazd tunelem, ale tym samym bardziej relaksujący, szczególnie jeśli przed nami jeszcze długą jazda do Polski. Jeżeli będziecie korzystać z innych tras promowych do i z Anglii, niż do Dover wówczas na dłuższych trasach z Holandii, Francji lub Belgii możecie spodziewać się więcej atrakcji, np. na promach Amsterdam - Newcastle znajdują się: kasyno, kino, występy muzyczne na żywo, obserwacja fauny morskiej lub kołysanie. Sporadyczne (w zależności od siły wiatru) kołysanie statku doświadczymy również na trasach do lub z Dover. Więcej o korzyściach przeprawy promowej.

  Podróż promem jest zdecydowanie lepszą opcją dla rodzin i osób ceniących walory widokowe podczas jazdy.

 • Przejazd Eurotunelem. W terminalu Eurotunnelu w Folkestone lub Calais wraz z samochodem wjeżdżamy do dużego wagonu kolejowego. Mimo nazwy Eurotunel nie jest tradycyjnym tunelem drogowym, tylko kolejowym. Podczas jazdy pociągiem można wyjść z auta i skorzystać z toalety, jednakże ilość miejsca w wagonach jest ograniczona. Dodatkowych wrażeń może dostarczyć nam fakt, ze będziemy jechać na głębokości miedzy 45-70m pod poziomem dna Kanału La Manche, czyli ok. 90-115m pod powierzchnia wody. Pociągi przewoźnika Eurotunnel poruszają się z średnią prędkością 100km/h, co daje ok. 35min jazdy miedzy Francja i Anglia. Warto zaznaczyć, ze z tunelu nie mogą korzystać samochody napędzane LPG.

  Podróż Eurotunelem będzie korzystniejsza dla osób, które się spieszą lub mają chorobę morską/ boja się wody.

 • Porównaj ceny biletów oraz rozkłady jazdy na prom i Eurotunel na Aferry.pl. Aferry.pl jako jedyna na polskim rynku daje ci szanse sprawdzenia rozkładów i cen biletów na promy i eurotunel w jednym miejscu równocześnie. Skorzystaj z naszej wyjątkowej porównywarki cen po lewej lub na stronie Tanie promy do Anglii. Bilety na promy są ogólnie tańsze, ale trzeba pamiętać ze standardowa cena biletu na tunel obejmuje samochód do 9 osób a bilet promowy samochód do 4-5 osób w zależności od przewoźnika.

  Wybierz najlepszą opcję i kup tani bilet na prom lub Eurotunnel.