Eurotunel

Eurotunnel
Mapa

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Kup bilet na pociąg Eurotunnel pod Kanałem La Manche. Jedź tunelem do Anglii i Francji.

AFerry.pl posiada unikalna funkcje porównania cen biletów na promy i Eurotunel. Aby to zrobić, wystarczy wybrać funkcje Porównaj ceny z wyszukiwarki obok, a następnie Anglia (Dover) - Francja lub Francja - Anglia (Dover). W wynikach pojawia się ceny biletów na promy i Eurotunel.

Przegląd

Informacja o odprawie

Odprawa zaczyna sie 2 godziny przed zaplanowanym czasem wyplywu i konczy sie 45 minut przed odplywem.

Trasy:
2
Najkrótsze przejście:
Calais - Folkestone
35 min
Najpopularniejsza trasa:
Calais - Folkestone
Najtańsze:
Folkestone - Calais
1 271 zł*
*Cena dla:
 • Samochód osobowy + 1
 • Zarezerwowany : poniedziałek, 21 września 2020
 • Podróż: sobota, 3 października 2020

Oferty Specjalne

Eurotunnel- Trasy

Najaktualniejsze ceny

Trasa Cena Szczegóły Opłaty za przejazd
Calais - Folkestone
(EuroTunnel)
1 271 zł
 • Zarezerwowany : poniedziałek, 21 września 2020
 • Podróż: niedziela, 11 października 2020 (W jedną stronę)
 • Samochód osobowy + 3
Folkestone - Calais
(EuroTunnel)
1 271 zł
 • Zarezerwowany : poniedziałek, 21 września 2020
 • Podróż: sobota, 3 października 2020 (W jedną stronę)
 • Samochód osobowy + 1
 • Prosta rezerwacja biletu na AFerry. Porównaj Eurotunel z cenami na prom.
 • Rezerwuj bez obaw na „Wiodącej stronie na świecie z biletami na promy”
 • Przeprawa z Eurotunnel to czysta przyjemność

Eurotunnel - trasy

Przewoźnik kolejowy Eurotunnel zapewnia podwodne połączenie kolejowe pomiędzy Francja i Wielka Brytania pod Kanałem La Manche. W pociągu przewożony jest samochód wraz z pasażerami. Jest to alternatywa dla osób podróżujących autem bez konieczności przeprawy promowej. Więcej o Eurotunelu vs prom.

Eurotunnel łączy Folkestone w Wielkiej Brytanii i Calais we Francji. Jest to łatwy i szybki środek transportu do przedostania się przez Kanał La Manche. który umożliwia łatwą kontynuacje podroży w ruchu kołowym tuż po wyjeździe z Eurotunelu.

Pociąg Eurotunnel jest opcja wyłącznie dla zmotoryzowanych pasażerów, którzy chcą podróżować tunelem.

Eurotunnel - pociągi

Z Eurotunelu nie mogą korzystać samochody napędzane LPG.

Pociągi obsługiwane przez Eurotunnel poruszają się z prędkością prawie 100 km/h. Przejazd trwa zaledwie 35 minut. Podczas jazdy pociągiem można pozostać w aucie lub zrelaksować się, chodząc po przedziale lub korzystając z toalety. Ilość miejsca w wagonie jest ograniczona i można poczuć się troszkę jak w garażu. Jest to popularny środek transportu dla polskich emigrantów podróżujących miedzy Polska i Anglia, głownie w okresie świątecznym.

Od lipca 2012 na trasie Calais - Folkestone pasażerowie mogą korzystać z telefonów komórkowych oraz Internetu, dzięki polaczeniu telekomunikacyjnemu 2G i 3G. Wkrótce sygnał komórkowy pojawi się też na trasie z Anglii.


Bez względu, którego przewoźnika lub trasę wybierzesz, Aferry.pl umożliwi ci tani i bezpieczny zakup biletu ze świadomością, ze jest to najlepsza oferta dla ciebie.

Informacja o biletach na Eurotunnel dla psów i kotów

Informacja o biletach promowych dla psów i kotów

Na Aferry.pl możesz kupić bilet dla swojego psa lub kota jeśli wybierasz się w rejs z przewoźnikiem kolejowym Eurotunnel. Skorzystaj z wyszukiwarki powyżej, aby wybrać liczbę pasażerów i zwierząt domowych, a następnie wpisz ich dane.

W terminalu Eurotunnel we Francji psy i koty musza przejść specjalna inspekcje w Pet Control Building.

Pamiętaj, ze zabierając zwierzę domowe do lub z Wielkiej Brytanii na główny ląd Europy, będziesz potrzebować specjalny paszport dla swojego ulubieńca zwany pet passport. Paszport ten nie jest wymagany jeśli podróżujesz miedzy Wielka Brytania a Irlandia. Więcej informacji na naszej stronie Przewodnik o podróżach promowych z psem/ kotem do i z Wielkiej Brytanii.

Zabierając zwierzę domowe z Polski za granice, będzie związane z wydaniem specjalnego paszportu dla psa lub kota. Formalności i badania niezbędne do jego wydana najlepiej skonsultować z weterynarzem. Więcej o wyjazdach zagranicznych z naszymi pupilami na stronie Podróże zwierząt promem po Europie.

Opinie

 • 09 Jan 2020
  Ok
  • Spoko

   Opinia dodana przez ADAM URBAN

 • 18 Dec 2019
  Podróż
  • Szybko niezbyt tanio ale w miarę

   Opinia dodana przez ROBERT PASTUSZAK

 • 30 Nov 2019
  Tunel
  • Polecam

   Opinia dodana przez Anon

 • 31 Oct 2019
  Kanał
  • super szybko kanałem

   Opinia dodana przez ROMAN SWIETLIK

 • 19 Sep 2019
  Gorąco polecam
  • Wszystko wspaniale zorganizowane, przy bramkach po zeskanowaniu rejestracji auta już witano mnie moim nazwiskiem.

   Opinia dodana przez EWELINA

Przewoźnicy promowi kontra Eurotunnel

Planując podróż samochodem do lub z Anglii, musisz zastanowić się czy chcesz płynąć promem DFDS (wcześniej Norfolkline), P&O Ferries czy jechać tunelem z Eurotunelem, aby przedostać się przez Kanał La Manche. Zarówno promy jak i Eurotunel są dobrym sposobem przemieszczania się miedzy Anglia i kontynentem, ale różnice mogą wynikać z naszych własnych potrzeb i upodobań.

AFerry.pl daje ci możliwość zakupu biletu na prom i Eurotunel w jednym miejscu. Porównaj ceny i wybierz najlepszy bilet dla siebie!

 • Podróż promem. Zarówno przeprawa promowa, jak i przejazd tunelem może być dla nas atrakcją sama w sobie. Przewoźnicy promowi maja jednak więcej do zaoferowania. Popularne trasy promowe miedzy Francja i Anglia to Dunkierka - Dover i Calais - Dover. Na promy zabierane sa wszystkie pojazdy bez względu czym są napędzane. Czas przeprawy wynosi od 1,5h z Calais do 2h z Dunkierki. Podczas rejsu można spacerować po tarasie widokowym na zewnątrz lub usiąść sobie w kawiarni i podziwiać widoki na morze oraz Białe klify w Dover. Na pokładzie można także zrobić ostatnie zakupy pamiątek. Rodzice z małymi dziećmi natomiast mogą skorzystać z specjalnych stref zabaw dla najmłodszych. Rejs promem jest zdecydowanie dłuższy niż przejazd tunelem, ale tym samym bardziej relaksujący, szczególnie jeśli przed nami jeszcze długą jazda do Polski. Jeżeli będziecie korzystać z innych tras promowych do i z Anglii, niż do Dover wówczas na dłuższych trasach z Holandii, Francji lub Belgii możecie spodziewać się więcej atrakcji, np. na promach Amsterdam - Newcastle znajdują się: kasyno, kino, występy muzyczne na żywo, obserwacja fauny morskiej lub kołysanie. Sporadyczne (w zależności od siły wiatru) kołysanie statku doświadczymy również na trasach do lub z Dover. Więcej o korzyściach przeprawy promowej.

  Podróż promem jest zdecydowanie lepszą opcją dla rodzin i osób ceniących walory widokowe podczas jazdy.

 • Przejazd Eurotunelem. W terminalu Eurotunnelu w Folkestone lub Calais wraz z samochodem wjeżdżamy do dużego wagonu kolejowego. Mimo nazwy Eurotunel nie jest tradycyjnym tunelem drogowym, tylko kolejowym. Podczas jazdy pociągiem można wyjść z auta i skorzystać z toalety, jednakże ilość miejsca w wagonach jest ograniczona. Dodatkowych wrażeń może dostarczyć nam fakt, ze będziemy jechać na głębokości miedzy 45-70m pod poziomem dna Kanału La Manche, czyli ok. 90-115m pod powierzchnia wody. Pociągi przewoźnika Eurotunnel poruszają się z średnią prędkością 100km/h, co daje ok. 35min jazdy miedzy Francja i Anglia. Warto zaznaczyć, ze z tunelu nie mogą korzystać samochody napędzane LPG.

  Podróż Eurotunelem będzie korzystniejsza dla osób, które się spieszą lub mają chorobę morską/ boja się wody.

 • Porównaj ceny biletów oraz rozkłady jazdy na prom i Eurotunel na Aferry.pl. Aferry.pl jako jedyna na polskim rynku daje ci szanse sprawdzenia rozkładów i cen biletów na promy i eurotunel w jednym miejscu równocześnie. Skorzystaj z naszej wyjątkowej porównywarki cen po lewej lub na stronie Tanie promy do Anglii. Bilety na promy są ogólnie tańsze, ale trzeba pamiętać ze standardowa cena biletu na tunel obejmuje samochód do 9 osób a bilet promowy samochód do 4-5 osób w zależności od przewoźnika.

  Wybierz najlepszą opcję i kup tani bilet na prom lub Eurotunnel.

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi