Port Promowy East Cowes

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Miasto East Cowes jest położone na północnym wybrzeżu Wyspy Wight znajdującej się blisko Southampton. East Cowes odnosi się do miasta Cowes, które przedzielone jest rzeką Medina i stąd rozróżnienie wschodnia i zachodnia cześć miasta. W obydwu jego częściach znajduje się port promowy oferujący rejsy na główny ląd Anglii.

Wyspa Wight szczyci się nieskażonym krajobrazem, który prezentuje się wspaniale w każdej porze roku. Doskonale miejsce dla amatorów wypoczynku na świeżym powietrzu. W Cowes warto tu zobaczyć piękną marinę, zamek i okazale domy. Polskim akcentem w mieście jest fakt, że znana Błyskawica-statek niszczyciel został zbudowany walnie tutaj i brał udział w obronie wroga podczas II wojny światowej.

East Cowes- Trasy

 • Port Promowy East Cowes
 • Port Promowy East Cowes
 • Port Promowy East Cowes

Terminal Promowy East Cowes

Przewoźnik Red Funnel zapewnia stąd połączenie do Southampton dla zmotoryzowanych pasażerów i rowerzystów.

Terminal Promowy West Cowes

Przewoźnik Red Funnel zapewnia stąd połączenie do Southampton dla pieszych pasażerów bardzo szybkim katamaranem Red Jet.

Dojazd do portu East Cowes

Samochodem: Z Newport trasa A3054, a potem A3021. Alternatywnie trasa A3020 do West Cowes. a tam można skorzystać z mostu zwodzonego do East Cowes. Z mostu nie mogą korzystać pojazdy frachtowe.

Autobusem: WightBus kursuje w Cowes i okolicy, zapewniając połączenie również z portem.

East Cowes Mapa

Zobacz mapę

Adres portu

Opinie

 • 05 Apr 2019
  Cena
  • Zdecydowanie za drogo , w obie strony £75 w jedną £65

   Opinia dodana przez EDWARD

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi