Port Promowy Cork

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Kup bilety na promy do Walii i Francji z portu Cork w Irlandii

Miasto Cork leży na południowo- wschodnim wybrzeżu Irlandii u ujścia rzeki Lee do Morza Celtyckiego. W Corku można zobaczyć wiele ciekawych zabytków, jak np. gotycka katedrę Świętego Finn Barre czy Galerie Crawford z interesującą kolekcją rzeźb. Malownicze położenie nad rzeka, kreuje doskonale miejsce do spacerów i podziwiania architektury miasta. Nie brakuje tu również restauracji, kafejek, czy centrów handlowych. Cork jest brama do Południowej Irlandii, którą też warto odkryć.

Cork- Trasy

Terminal Promowy Cork

Terminal promowy znajduje się w miejscowości Ringaskiddy, ok. 20km na południe od Cork. Obsługuje on pasażerow udających się do portów Swansea (Fastnet Line) w Walii i Roscoff (Brittany Ferries) we Francji. Port posiada bardzo dobrą infrastrukturę dla podróżujących.

Dojazd do portu Cork

Samochodem: Z Corku jedź N25 na południe, a potem weź N28 do Ringaskiddy i podążaj za znakami do portu - ferry terminal.

Pociągiem: Stacja kolejowa znajduje się blisko centrum Corku i stamtąd można zabrać autobus do portu.

Autobusem: ze stacji kolejowej kursuje co godzinę autobus do portu.

5 z 5 gwiazdek na podstawie 1 opini

Cork Mapa

Zobacz mapę

Adres portu

Opinie

  • 08 May 2013
    Podróż była wspaniała
    • Od Pani w informacji 6 poziom uzyskałem wszelkie info, jakie mnie interesowały. Pozostawiona włączona lodówka w aucie spowodowała zozładowanie akumulatora i z tym załoga sobie poradziła. Dzieki wielkie.

      Opinia dodana przez Tadeusz