Port Promowy Cebu City

Mapa

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Oferty Specjalne

Cebu City to główne miasto filipińskiej wyspy Cebu leżące kilka kilometrów od wyspy Mactan, na którą przybył Ferdynand Magellan w XVI w. To właśnie na Cebu i Mactan rozpoczęła się chrystianizacja Filipin. Warto zobaczyć tutaj Bazylikę Świętego Dzieciatka/ Basilica del Santo Niño , którą założył Magellan. Obecnie figura dzieciatka Jezus jest najstarszą figurą na Filipinach. Niedaleko bazyliki znajduje się także Krzyż Magellana postawiony po przybyciu odkrywcy na Filipiny. Z kolei na wyspie Mactan znajdziemy statuę Lapu-Lapu, lokalnego wojownika, który walczył przeciwko Magellanowi. Po zwiedzaniu licznych religijnych pamiątek możemy zrelaksować się na jednej z plaż na Mactan, ponurkować w czystych i ciepłych wodach lub wejść na Górę Busay, aby podziwiać nocny skyline Cebu.

  • Port Promowy Cebu City
  • Port Promowy Cebu City
  • Port Promowy Cebu City

Terminal Promowy Cebu Ferry Terminal

Operator 2GoTravel oferuje połączenia promowe do Cebu City z Manila. Terminal znajduje się na Pier4.

Dojazd do portu Cebu City

Port w Cebu znajduje się we wschodniej części miasta nad Kanałem Mactan na wschodnim wybrzeżu wyspy Cebu. Po mieście możesz poruszać się autobusem lub tradycyjnym filipińskim jeepney. Jest to kolorowy, amerykański, terenowy pojazd wojskowy, który wykorzystywany jest do przewozu ludzi.

Cebu City Mapa

Zobacz mapę

Adres portu

2GO Travel

Supercat Terminal, Pier4, North Reclamation Area, Cebu City, Philippines

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi