Port Promowy Caen

Mapa

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Caen- Trasy

Oferty Specjalne

Miasto Caen leży we Francji u ujścia rzeko Orme do Kanału La Manche, będące stolicą historycznej Normandii. Zostało założone przez Wilhelma Zdobywcę w XI wieku. Do dzisiaj z tego okresu pozostały 2 opactwa Abbaye aux Hommes i Abbaye aux Dames oraz ruiny jego zamku. W Caen można również odnaleźć liczne zabytkowe kościoły i palące z okresu renesansu. W 1944 roku na plaży obok Caen miała miejsce słynna bitwa o Normandię. Do dzisiaj można oglądać ślady po tej bitwie oraz pozostałe elementy fortyfikacji. W Caen znajduje się również specjalne muzeum poświęcone D-Day.

  • Port Promowy Caen
  • Port Promowy Caen
  • Port Promowy Caen

Terminal Promowy Caen

Port Caen jest najmłodszym portem nad Kanałem La Manche. Terminal pasażerski obsługiwany jest przez Brittany Ferries. Promy regularnie wypływają stąd do angielskiego Portsmouth.

Dojazd do portu Caen

Samochodem: Trasa A13 z Paryża, kierując się znakami na Caen i do portu. Z Doliny Loary droga numer N158. Port Caen leży ok. 15km na północny zachód od miasta Caen.

Pociągiem: Najbliższa stacja kolejowa leży w centrum Caen, około 18 km od portu. Regularny kurs pociągu SNCF z Paryża ze stacji Gare St - Lazare do Caen.

Caen Mapa

Zobacz mapę

Adres portu

Brittany Ferries

Avenue du Grand Large,Ouistreham, 14150 Ouistreham, France

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi