Port Promowy Ankona

Mapa

Odzyskaj kalkulacje

Porady promowe do Coronavirus

Należy pamiętać, że podane informacje są prawidłowe zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w momencie, gdy otrzymaliśmy te same informacje od operatorów promów. Sytuacja szybko się zmienia i postaramy się aktualizować stronę internetową, gdy tylko otrzymamy aktualizacje od firm promowych.

Ankona- Trasy

AFerry.pl oferuje liczne połączenia promowe z Ankony z przewoźnikami promowymi Anek Lines, Minoan czy SNAV.

Miasto Ankona jest miastem leżącym na środkowo - wschodnim wybrzeżu Włoch nad Morzem Adriatyckim. Malowniczo położone na wzgórzach przyciąga turystów zafascynowanych Lukiem Triumfalnym Trajana oraz innymi budowlami sakralnymi z epoki starożytnej. Od wieków był to ważny punkt strategiczny, umożliwiający drogę morską między Grecją a resztą Europy.

Oferty Specjalne

 • Port Promowy Ankona
 • Port Promowy Ankona
 • Port Promowy Ankona

Terminal Promowy Ankona

Należy on do największych portów pasażerskich i frachtowych w południowej Europie. Stąd można popłynąć promem do Korfu, Igoumenitsa i Patras w Grecji, do portu Split w Chorwacji, Anek Lines, Minoan Lines do Durres w Albanii, a nawet do Czesmy w Turcji. Polaczenia te obsługują liczni operatorzy, jak: Anek Lines, Minoan Lines, Superfast Ferries, SNAV, Blue Line Ferries, Marmara Lines i Adria Ferries.

Dojazd do portu Ankona

Samochodem: Autostradami A1 i A14 wiodącymi przez Mediolan i Bolonie.

Pociągiem: Stacja kolejowa położona jest blisko portu, skąd można łatwo dojechać do głównych miast we Włoszech.

Ankona Mapa

Zobacz mapę

Adres portu

Adria Ferries

Molo Santa Maria, Stazione Marittima, I - 60122 Ancona, Italy

ANEK Superfast

Via Einaudi, Stazione Marittima, 60122 Ancona, Italy

Montenegro Lines

Lungo Mare Vanvitelli Luigi 18, Ancona, AN 60121, Italy

Jadrolinija

Molo Santa Maria, Stazione Marittima, I - 60122 Ancona, Italy

Minoan Lines

Staz, Marittima, Porto di Ancona, 60122, Ancona, Italy

SNAV

Via Einaudi snc , 60126 - ANCONA, Italy

Opinie

 • 06 Jul 2018
  Wygodna alternatywa
  • Podróż promem ze Splitu do Ancony była wygodną alternatywą dla ponad 1000 km autem. Warto zapłacić troszkę więcej za kabinę i cieszyć się wygodą i czystością. Podróż bardzo przyjemna i bez uwag.

   Opinia dodana przez Anon

 • 25 Oct 2017
  Polecam!
  • Polecam! Wszystko ok!

   Opinia dodana przez Anon

 • 08 Aug 2017
  NIGDY WIĘCEJ SNAV!!!!
  • Odprawa przed przypłynięciem promu to masakra. Trzy osoby grzebały w jednym laptopie a kolejka rosła i rosła. Informacja gdzie znajduje się odprawa biletowa- żadna. Prom opózniony. Piesi i zmotoryzowani wchodzą na prom tym samym miejscem. Szok, ale ok. Włoska obsługa, która kierowała ruchem głośno się kłóciła. Mieli gdzieś, że trzeba zająć się pasażerami. Kabiny. Ze względu na brak kabin o podwyższonym standardzie wybrałem ekonomiczną, bo płynąłem z dziećmi, więc bez kabiny to słabo. Pływałem już w kabinach ekonomicznych innymi liniami, więc myślę sobie, że ok damy radę. W kabinie są tylko cztery łóżka, bez możliwości złożenia górnych, brudne, niekompletna pościel, podsufitka oberwana, klima prawie nie działała, duchota okropna. Prysznice- pozapychane odpływy, wszystko stare i obrzydliwe. Dziwne odgłosy dobiegające z całej krypy nie ułatwiają zasypiania. Śniadania drogie i niezbyt smaczne, obsługa bardzo słabo, albo w ogóle nie mówi po angielsku.

   Opinia dodana przez Mariusz

 • 12 Sep 2016
  polecam wszystkim
  • Wszystko przebiegło sprawnie, miła obsługa, czysto, wygodnie, duże wygodne fotele na pokładzie. Rejs trwa dość długo ale nie jest uciążliwy, pomaga duża przestrzeń na promie. Doświadczenie pozytywne, polecam.

   Opinia dodana przez Karolina

 • 06 Jul 2016
  J.
  • Very old and worn-out ship. Air condition in cabin did not work.

   Opinia dodana przez Anon

Zapisz sie po ofery

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi