Samochodem po Europie

Mapa
  • Samochodem po Europie

    Zabierz rodzinę i wybierz się samochodem oraz promem na wakacje w Europie

Przewodnik dla kierowców jadących za granicę

Podróż samochodem po Europie będzie bezproblemowa, jeśli dobrze się do niej przygotujemy. Aferry.pl przypomina o ważnych aspektach każdego wyjazdu za granicę.

O czym warto pamiętać, jeżdżąc samochodem po Europie

NOWOŚĆ!!! Od wiosny 2012 każdy samochód przemieszczający się po terenie Francji musi dodatkowo posiadać jednorazowy alkomat. Jego brak grozi mandatem w wysokości 17 Euro.

Zapoznaj się z poniższymi radami Aferry.pl, aby uniknąć przykrych niespodzianek podczas podroży.

Zaplanuj dokładnie trasę przejazdu.. Urządzenia nawigacyjne (GPS, Sat Nav) są bardzo pomocne, ale nie można na nich polegać w 100%. Najlepiej wyposażyć się dodatkowo w aktualny autoatlas Europy lub mapę kraju, po którym będziemy jeździć. Warto pamiętać, że nawet najbardziej doskonalą technologia może splatać nam figle, wiec i GPS może nagle przestać funkcjonować lub nie posiadać aktualnych dróg.

Kup bilet promowy wcześniej, aby zaoszczędzić.. Jeśli na planowanej trasie czeka cię przeprawa promowa, warto kupić bilet promowy online wcześniej. Tym samym zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale i czas, który stracilibyśmy na załatwianie biletu w porcie. Poza tym podróżując w sezonie, istnieje ryzyko, ze zabraknie dla nas miejsc na wybrany prom. Skorzystaj z wyszukiwarki na Aferry.pl i kup tani bilet na prom. Więcej o tym, jak zapłacić mniej za prom, na naszej stronie Jak kupić tani bilet promowy.

Planując podróż samochodem po Europie, kup wcześniej bilet na prom na Aferry.pl.
Planując podróż samochodem po Europie, kup wcześniej bilet na prom na Aferry.pl.

Dostosuj czas jazdy do przeprawy promowej.. Bez względu, czy masz już kupiony bilet na prom, czy zamierzasz go kupić dopiero w porcie, pamiętaj, aby stawić się na odprawie na czas określony przez danego przewoźnika. Na wypadek spóźnienia, posiadając bilet zakupiony na Aferry.pl, skontaktuj się jak najszybciej z naszym Działem Obsługi Klienta Aferry.pl , aby zmienić rezerwacje na późniejszą godzinę. Często wiąże się to z dodatkowymi kosztami, ale mamy pewność , że będzie dla nas miejsce na następnym promie.

Sprawdź stan techniczny swojego pojazdu. Sprawny pojazd da nam nie tylko spokój umysłu podczas podroży, ale może także zapobiec przykrym niespodziankom. Wiadomo, ze naprawy auta za granica są bardzo drogie. Pamiętaj, tez o sprawdzeniu poziomu oleju i wody w chłodnicy. Nie zapomnij także o sprawdzeniu polisy ubezpieczeniowej OC, czy obejmuje ona wyjazdy za granice i o wykupieniu Zielonej Karty jeśli jedziemy do krajów: Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Iran, Izrael, Macedonia, Maroko, Mołdawia, Serbia, Czarnogóra, Tunezja, Turcja oraz Ukraina. Wiele firm poleca również dodatkowe ubezpieczenia dla podróżujących samochodem za granice.

Zapoznaj sie z przepisami drogowymi krajów, po których będziesz jeździć lub przejeżdżać. System znakow drogowych jest jednolity w całej Europie w przeciwieństwie do przepisów drogowych. Dotyczą one: ograniczeń prędkości; dopuszczalnej ilości alkoholu w krwi; jazdy po lewej stronie w Wielkiej Brytanii i Irlandii; wyposażenia samochodu w trójkąt, apteczkę gaśnicę, kamizelki odblaskowe spełniające normę E471, naklejki z kodem PL lub innym, jeśli auto rejestrowane jest w innym kraju niż Polska; obowiązku jazdy na włączonych światłach, obowiązek posiadania zimowych opon, itp. Więcej o przepisach drogowych w różnych częściach Europy na stronach Auto Świat oraz na Motofakty.pl . NOWOŚĆ!!! Od wiosny 2012 każdy samochód przemieszczający się po terenie Francji musi dodatkowo posiadać jednorazowy alkomat. Jego brak grozi mandatem w wysokości 17 Euro. Zobacz też nasza tabele z obowiązkowym wyposażeniem samochodu w wybranych krajach Europy. Jeśli twój samochód jest zarejestrowany w UK, skorzystaj z naszego sklepu AFerry i kup niezbędne wyposażenie online.

Zabierz potrzebne dokumenty. Przed wyjazdem z domu miej pewność, ze zabrałeś następujące dokumenty: ważne prawo jazdy, ważny numer rejestracyjny pojazdu z ważnym przeglądem, ubezpieczenie OC i Zielona Kartę jeśli wymagana, paszport lub dowód osobisty, wydrukowany email od Aferry.pl z numerem referencyjnym biletu promowego.

Lepiej być przezornym. Nigdy nie wiadomo, co nas może spotkać po drodze, dlatego warto zabrać ze sobą do samochodu jeszcze kilka praktycznych przedmiotów: samochodowa ładowarka do naszego telefonu, zapas żywności i wody, koc, benzyna w kanistrze, latarka, numery telefonów do lokalnych placówek dyplomatycznych. Podróżując zimą, warto zabrać także łopatę do śniegu.

Płatne autostrady. Warto odłożyć dodatkowe pieniądze na opłaty za autostrady. W niektórych krajach wykupuje się specjalną winietę na granicy/ stacjach paliw lub możemy się spotkać z bramkami na samej autostradzie. Bezpłatnie przejedziemy Niemcy, Holandie, Belgie i Wielka Brytanie.

Zaoferuj carpooling Jeśli martwią cię zasoby twojego portfela oraz dobro środowiska, dlaczego nie zaoferujesz wspólnych przejazdów. Ogłoś swoje wolne miejsce w samochodzie w Internecie i dziel koszty podróży miedzy wszystkich pasażerów. Więcej o wspólnych przejazdach na naszej stronie Carpooling, promy i e-autostop .

Sprawdź ceny paliw w krajach, przez które jedziesz. Przed wjazdem na prom warto pomyśleć, czy lepiej dotankować do pełna w kraju, z którego wyjeżdżamy, czy w kraju do którego jedziemy. Pamiętajmy też, aby nie tankować w portach, bo jest drożej. Wielka Brytania, kraje skandynawskie, Holandia, Niemcy i Włochy oferują najdroższe paliwo w Europie. Francja ma najtańsze paliwo w zachodniej Europie, wiec warto zatankować przed lub po przeprawie promowej do Francji na stacjach przy supermarketach. Najbliższa stacja paliw 24/7 blisko terminalu promowego w Dunkierce jest w hypermarkecie Auchan Flandres Littoral (autostrada A16 - zjazd 25A).

Upewnij się, czy masz w samochodzie wymagany sprzęt.

Ściągnij dokument pdf Aferry.pl o obowiązkowym wyposażeniu samochodu w wybranych krajach europejskich.


Ściągnij dokument pdf Aferry.pl

obowiazkowe-wyposazenie-auta-w-wybranych-krajach-Europy.pdf
Rozmiar: 53Kb

©Wszystkie prawa zastrzeżone - AFerry.pl. Teksty są objęte prawem autorskim

zapisz sie i zaoszczedz

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi

Odwiedź nas na

Facebook
Twitter
Google Plus
Nk
YouTube

Samochodem po Europie Film