Prom czy Eurotunel?

Mapa
 • Prom czy Eurotunnel?

  Porównaj ceny i komfort podróży przez Kanał La Manche tunelem lub promem na AFerry

Czyli czy korzystniej przeprawić sie promem czy tunelem kolejowym między Anglią i Francją

Jeśli masz wątpliwości czy wybrać prom czy eurotunel między Francja i Anglia, poznaj korzyści z podróży promowej do Dover lub pociągiem samochodowym do Folkestone.

Przewoźnicy promowi kontra Eurotunnel.

Planując podróż samochodem do lub z Anglii, musisz zastanowić się czy chcesz płynąć promem DFDS Seaways (wcześniej Norfolkline), P&O Ferries czy jechać tunelem z Eurotunelem , aby przedostać się przez Kanał La Manche. Zarówno promy jak i Eurotunel są dobrym sposobem przemieszczania się miedzy Anglia i kontynentem, ale różnice mogą wynikać z naszych własnych potrzeb i upodobań.


AFerry.pl daje ci możliwość zakupu biletu na prom i Eurotunel w jednym miejscu. Porównaj ceny i wybierz najlepszy bilet dla siebie!

 • Podróż promem. Zarówno przeprawa promowa, jak i przejazd tunelem może być dla nas atrakcją sama w sobie. Przewoźnicy promowi maja jednak więcej do zaoferowania. Popularne trasy promowe miedzy Francja i Anglia to Dunkierka - Dover i Calais - Dover. Na promy zabierane sa wszystkie pojazdy bez względu czym są napędzane. Czas przeprawy wynosi od 1,5h z Calais do 2h z Dunkierki. Podczas rejsu można spacerować po tarasie widokowym na zewnątrz lub usiąść sobie w kawiarni i podziwiać widoki na morze oraz Białe klify w Dover. Na pokładzie można także zrobić ostatnie zakupy pamiątek. Rodzice z małymi dziećmi natomiast mogą skorzystać z specjalnych stref zabaw dla najmłodszych. Rejs promem jest zdecydowanie dłuższy niż przejazd tunelem, ale tym samym bardziej relaksujący, szczególnie jeśli przed nami jeszcze długą jazda do Polski. Jeżeli będziecie korzystać z innych tras promowych do i z Anglii , niż do Dover wówczas na dłuższych trasach z Holandii, Francji lub Belgii możecie spodziewać się więcej atrakcji, np. na promach Amsterdam - Newcastle znajdują się: kasyno, kino, występy muzyczne na żywo, obserwacja fauny morskiej lub kołysanie. Sporadyczne (w zależności od siły wiatru) kołysanie statku doświadczymy również na trasach do lub z Dover. Więcej o korzyściach przeprawy promowej .

  Podróż promem jest zdecydowanie lepszą opcją dla rodzin i osób ceniących walory widokowe podczas jazdy.

 • Przejazd Eurotunelem. W terminalu Eurotunnelu w Folkestone lub Calais wraz z samochodem wjeżdżamy do dużego wagonu kolejowego. Mimo nazwy Eurotunel nie jest tradycyjnym tunelem drogowym, tylko kolejowym. Podczas jazdy pociągiem można wyjść z auta i skorzystać z toalety, jednakże ilość miejsca w wagonach jest ograniczona. Dodatkowych wrażeń może dostarczyć nam fakt, ze będziemy jechać na głębokości miedzy 45-70m pod poziomem dna Kanału La Manche, czyli ok. 90-115m pod powierzchnia wody. Pociągi przewoźnika Eurotunnel poruszają się z średnią prędkością 100km/h, co daje ok. 35min jazdy miedzy Francja i Anglia. Warto zaznaczyć, ze z tunelu nie mogą korzystać samochody napędzane LPG.

  Podróż Eurotunelem będzie korzystniejsza dla osób, które się spieszą lub mają chorobę morską/ boja się wody.

 • Porównaj ceny biletów oraz rozkłady jazdy na prom i Eurotunel na Aferry.pl. Aferry.pl jako jedyna na polskim rynku daje ci szanse sprawdzenia rozkładów i cen biletów na promy i eurotunel w jednym miejscu równocześnie. Skorzystaj z naszej wyjątkowej porównywarki cen po lewej lub na stronie Tanie promy do Anglii . Bilety na promy są ogólnie tańsze, ale trzeba pamiętać ze standardowa cena biletu na tunel obejmuje samochód do 9 osób a bilet promowy samochód do 4-5 osób w zależności od przewoźnika.

  Wybierz najlepszą opcję i kup tani bilet na prom lub Eurotunnel.

cWszystkie prawa zastrzeżone - AFerry.pl. Teksty są objęte prawem autorskim

zapisz sie i zaoszczedz

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi

Odwiedź nas na

Facebook
Twitter
Google Plus
Nk
YouTube

Prom czy Eurotunel? Film