Podróż promem z dziećmi

Mapa
  • Przeprawa promem będzie super przygodą dla dzieci

Poradnik dla rodzin z dziećmi podróżujących promem

Podróż promem może być super przygodą dla całej rodziny, szczególnie dla najmłodszych pasażerów.

O czym warto pamiętać, wybierając się z dziećmi w podróż promem!

Podróż samochodem i promem z dziećmi z Anglii lub Norwegii do Polski może być długa, ale niekoniecznie męcząca, jeśli się do niej dobrze przygotujemy.

Wybór właściwej trasy promowej. W zależności od wybranej trasy przejazdu będziemy mieć do wyboru kilka połączeń promowych. Mogą być one krótkie, np. z Dover do Calais lub Dunkierki (1,5h - 2h) lub kilkunastogodzinne, np. z Cherbourg do Rosslare w Irlandii. Przeprawy na krótkich trasach odbywają się zazwyczaj kilka razy dziennie, natomiast na dłuższych połączeniach promy kursują w dzień lub w nocy lub tylko w nocy. Jeśli prom kursuje wyłącznie w nocy na danej trasie, to warto wykupić kabinę, aby cala rodzina wypoczęła i wyspała się przed dalszą podrożą. Przy krótkich rejsach jak np. Francja - Anglia, większość rodzin preferuje nocne podróże, aby dzieci przespały większość trasy do Polski. Wówczas na wieczornych lub nocnych trasach można często spotkać dzieci w piżamach, które zostały wyciągnięte ze samochodu na czas rejsu. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki powyżej, aby znaleźć właściwe połączenie promowe lub na Eurotunnel.

Odprawa promowa. Każdy pasażer w tym dziecko musi posiadać ważny dokument tożsamości.

Udogodnienia na statku. Jeśli podróżujemy z wózkiem, warto sprawdzić, czy dany statek posiada windy. Większość promów posiada w standardzie kącik zabaw dla dzieci, gdzie można oglądać bajki lub pobawić się zabawkami. Na niektórych trasach może pojawić się dodatkowa osoba, która będzie zabawiać dzieci. Standardem ma promach są stołówki lub restauracje, które oferują specjalne menu dla dzieci.

Inne atrakcje podczas rejsu. Przy ładnej pogodzie warto wybrać się z dziećmi na taras zewnętrzny i obserwować fale, ptaki lub przepływające w oddali statki. Będzie to także fajna przerwa od smartfona czy tabletu. Zobacz obok film z przeprawy z dziećmi z Brittany Ferries.

Informacje praktyczne i bezpieczeństwo. Pamiętaj, aby po wjeździe na prom zabrać wszystko, co potrzebne dla dziecka podczas rejsu, bo nie będzie możliwości powrotu do pojazdu podczas przeprawy. Warto zabrać do samochodu także wystarczającą ilość jedzenia i picia na wypadek korków do portu lub opóźnienia się promu. Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka podczas przeprawy, głownie podczas pobytu na tarasie zewnętrznym. Przypadki wypadnięcia za burtę są rzadkie, ale zdarzają się.

Przeprawa promowa dla kobiet w ciąży. W zależności od przeciwskazań lekarza, własnego stanu zdrowia lub od warunków przewozu danego przewoźnika, oczekujące matki, mogą podróżować promem do 33 tygodnia ciąży. Jeśli kobieta będzie podróżować w 34 tygodniu lub późniejszym musi posiadać zaświadczenie od lekarza, że nie ma żadnych zastrzeżeń dotyczących jej podróżowania. Dodatkowo operatorzy promowi zalecają zaopatrzenie się w specjalne ubezpieczenie, które obejmuje podróż w czasie ciąży.

©Wszystkie prawa zastrzeżone - AFerry.pl. Teksty są objęte prawem autorskim

zapisz sie i zaoszczedz

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi

Odwiedź nas na

Facebook
Twitter
Google Plus
Nk
YouTube

Podróż promem z dziećmi Film