Przeprawa promowa dla niepełnosprawnych pasażerów

Mapa
  • Przeprawa promowa dla niepełnosprawnych pasażerów

    Promy mają udogodnienia dla osób na wózkach

czyli jak poradzić sobie na promie poruszając się na wózku i nie tylko

Osoby niepełnosprawne wymagają specjalnych udogodnień podczas przeprawy promowej. Większość przewoźników i portów jest przystosowanych do obsługi pasażerów z ograniczoną mobilnością.

Niepełnosprawny pasażer promowy

Aferry.pl postara przybliżyć ci jak wygląda przeprawa promowa dla osoby z ograniczoną mobilnością. Bez względu czy poruszasz się o kulach lub na wózku, możesz spodziewać się pewnych udogodnień, które ułatwią ci podróż na promie. Na początku skontaktuj się z Aferry.pl lub z przewoźnikiem z którym będziesz płynąć, aby aby dowiedzieć się jakie udogodnienia ma dany prom na trasie, na której chcesz się przeprawić. Po dokonaniu rezerwacji promu, skontaktuj się z Aferry.pl i powiadom nas, że będziesz potrzebował dodatkowej pomocy przy wejściu/ zejściu z promu. Po przyjeździe do portu, skontaktuj się z personelem w terminalu swojego przewoźnika, który pomoże ci przejść odprawę i wejść na prom (w przypadku, gdy poruszasz się bez pojazdu). Zmotoryzowani niepełnosprawni będą nawigowani na miejsce blisko windy na pokładzie samochodowym. W przypadku, gdy poruszasz się o kulach i potrzebujesz dodatkowej pomocy lub musisz skorzystać z wózka, skontaktuj się z załogą promu. Na większości promów przy windach znajdują się telefony lub specjalne dzwonki oznaczone symbolem osoby niepełnosprawnej, dzięki którym możesz skontaktować się z personelem.

Większość promów jest przystosowanych do obsługi niepełnosprawnych pasażerów.
Większość promów jest przystosowanych do obsługi niepełnosprawnych pasażerów

Pamiętaj o poinformowaniu przewoźnika przed przyjazdem do portu lub podczas odprawy, że potrzebujesz specjalnej pomocy przy wejściu i zejściu na prom!

Udogodnienia dla niepełnosprawnych w porcie i na promie

  • Windy. Większość terminali promowych i statków posiada windy. Warto jednak upewnić się przed zrobieniem rezerwacji, czy prom, którym chcemy płynąc je posiada
  • Toalety dla niepełnosprawnych
  • Kabiny dla niepełnosprawnych. Większość przewoźników posiada specjalne kabiny dla niepełnosprawnych na swoich promach, jednakże ich liczba jest ograniczona i zaleca się jak najwcześniejszą rezerwacje takiej kabiny. Informacja o takiej kabinie pojawi się na liście z wyborem akomodacji, dokonując rezerwacji z pomocą wyszukiwarki po lewej. Jeśli takiej kabiny nie ma liście, to znaczy, że dany prom nią nie dysponuje.
  • Wózki inwalidzkie. Zarówno w terminalu jak i na pokładzie większości promów będzie można skorzystać z wózka inwalidzkiego .
  • Menu w języku Braille'a. Niektórzy przewoźnicy, jak np. Stena Line oferują w pokładowej restauracji menu pisane Braille'm .

Warto pamiętać

  • Wcześniejszy dojazd na odprawę. Planując wyjazd to portu, sprawdź dokładnie kiedy zaczyna i kończy się odprawa promowa. W przypadku osób niepełnosprawnych, które wymagają dodatkowej pomocy na odprawie i wejściu na prom zaleca się wcześniejszy przyjazd do terminalu. Więcej informacji o odprawie promowej .
  • Zapytaj o pomoc . W przypadku jakichkolwiek problemów nie wahaj się zapytać o pomoc załogę promu lub punkt informacji. Jeśli masz problem z komunikacją w języku obcym, zapytaj czy ktoś nie mówi przypadkiem po polsku. Obecnie bardzo dużo Polaków podróżuje promem, którzy z pewnością chętnie pomogą.

©Wszystkie prawa zastrzeżone - AFerry.pl. Teksty są objęte prawem autorskim

zapisz sie i zaoszczedz

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi

Odwiedź nas na

Facebook
Twitter
Google Plus
Nk
YouTube