Dlaczego warto podróżować promem?

Mapa
 • Darmowy bagaż na promie!

  Zabierz wszystko, co potrzebujesz do swojego samochodu, bez dodatkowych opłat

Czyli dlaczego lepiej wziąć prom niż samolot

Przewoźnicy promowi i tanie linie lotnicze coraz bardziej konkurują na rynku transportowym. Podróże promem mogą być dla ciebie bardziej korzystne niż przelot samolotem.

Promy kontra samoloty

Planując podróż po Europie, pewnie nie raz myśleliśmy czy nie lepiej zabrać własny pojazd i przeprawić się przez Bałtyk, Kanał La Manche, Adriatyk czy Morze Śródziemne, niż tracić czas na dotarcie na lotnisko a potem na odprawę paszportowo - bagażową. Oczywiście samolotem szybciej dotrzemy w wybrane miejsce, ale tracimy tym samym szanse na poznanie wielu ciekawych miejsc, które można zobaczyć, podróżując samochodem i promem. Przestrzeń na pokładzie i nieograniczone widoki na morze to tylko jedne z wielu korzyści, jakie oferują przeprawy promowe.

Na prom możemy zabrać bezpłatnie tyle bagażu, ile pomieścimy w nasz pojazd.
Na prom możemy zabrać bezpłatnie tyle bagażu, ile pomieścimy w nasz pojazd

Aferry.pl przedstawia szereg zalet podroży promowej, które być może przekonają cię do wybrania się w rejs na jednej z naszych tras promowych.

Promy dają większa swobodę i komfort podroży dla całej rodziny łącznie ze zwierzętami domowymi!

Korzyści z przepraw promowych

 • Bezpłatny i nieograniczony bagaż. Z pewnością nie raz mieliśmy problem z nadbagażem, podróżując samolotem. Zapomnij o tym, przeprawiając się promem. Na pokład statku można zabrać nieograniczona ilość bagażu bez dodatkowych opłat. Jest to szczególnie korzystne dla polskich emigrantów przemieszczających się miedzy Anglia i Polska lub Skandynawią. Jadąc do domu na święta zawsze trudno wmiesić się w jedną walizkę.
 • Przestrzeń, relaks i swoboda ruchu podczas jazdy. Jedyna okazja na rozprostowanie kości podczas lotu to spacer do toalety. W przeciwieństwie do samolotu na promie możemy nie tylko swobodnie poruszać się po całym pokładzie, ale również skorzystać z wielu form relaksu i rozrywki dla dzieci i dorosłych. Jeśli przeprawiamy się nocą na dłuższym odcinku to warto wykupić kabinę i dobrym snem nabrać sil na dalszą podróż.
 • Duże panoramiczne okna z nieograniczonym widokiem na morze. Podróżując promem każdy ma miejsce z widokiem na morze zarówno wewnątrz i na zewnątrz. Nawet jeśli wykupimy kabinę bez okna, to zawsze można wyjść na taras lub do kawiarni, aby bezgranicznie patrzeć na fale morskie przez duże okna.
 • Zabierz w podróż swojego psa lub kota. Większość przewoźników promowych w Europie pozwala na zabranie na pokład swojego ulubionego zwierzątka pod warunkiem, ze spełnimy wszystkie formalności związane z przewozem zwierząt (tj. Paszport, microchip) oraz będziemy stosować się do indywidualnych przepisów przewoźnika dotyczących ich pobytu na pokładzie. Więcej szczegółów na stronie Aferry.pl Podróże promowe z naszymi ulubieńcami
 • Większy komfort dla niepełnosprawnych podróżnych. Osoby o ograniczonej mobilności mogą swobodnie poruszać się na promie na wózkach inwalidzkich tak samo jak inni pasażerowie. Na pokładzie znajdują się toalety dla niepełnosprawnych i windy. W samolocie osoba niepełnosprawna jest bardziej zależna od personelu. Wiecej informacji o Przeprawie promowej dla niepełnosprawnych pasażerów
 • Atrakcje na promie. Przeprawa promowa może być okazja do zrobienia zakupów, zrelaksowania się w spa, potańczenia w dyskotece, obejrzenia ciekawego filmu w kinie lub wspólnego obiadu z rodzina/ przyjaciółmi. Poza tym na pokładach znajdziemy specjalne miejsca zabaw dla dzieci oraz wiele innych atrakcji w zależności od przewoźnika i długości trasy. Im dłuższa trasa tym większy zakres usług na pokładzie.
 • Tańszy transport dla osób podróżujących grupowo. Porównaj ceny biletów promowych na Aferry.pl i lotniczych na skyscanner.net a przekonasz się, ze podróżując w grupie placisz mniej nie tylko za sam bilet promowy, ale i za cala podróż, np. miedzy Polska i Anglia. Carpooling to dobre rozwiązanie na spontaniczny lub nagły wyjazd. Bez względu czy jesteś emigrantem potrzebującym jak najszybciej dostać się do Polski lub para, która ma pomyśl na spontaniczny wyjazd, dzięki ofertom carpoolingu tanio i szybko możesz dostać się w wybrane miejsce. Wiadomo, ze kupowanie biletu lotniczego na ostatnia chwile jest zwykle bardzo drogie. Skorzystaj z e-autostop i wspólnego przejazdu promem w drodze miedzy Polska i Anglia lub na innych destynacjach. Więcej na naszej stronie Carpooling, promy i e-autostop .
 • Ekologiczny środek transportu. Promy emitują mniej CO2 niż samoloty.
 • Promy sa niezawodne w każdą pogodę. Przeprawy promowe nie są zakłócane przez czynniki przyrodnicze, jak np. wybuch wulkanu, duże opady śniegu, mgły.
 • Krótka odprawa w porcie. Zazwyczaj trzeba być w porcie 1 godzinę przed odpłynięciem, aczkolwiek czas ten może różnic się w zależności od przewoźnika i długości trasy. Na trasach promowych przez Kanał La Manche wystarczy stawić się w porcie co najmniej godzinę przed odjazdem promu.
 • Podróż swoim ulubionym pojazdem. Bez względu czy wolisz podróżować własnym samochodem, rowerem, motorem czy z przyczepą kempingową, na prom możesz wjechać swoim ulubionym pojazdem. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić czy twój wybrany pojazd jest akceptowany na wybranej trasie promowej. Najłatwiej sprawdzić to za pomocą wyszukiwarki Aferry.pl. Po prostu dokonaj kalkulacji ceny na dana trasę i zobacz czy dostępna jest opcja dla twojego pojazdu. Niektóre wypożyczalnie samochodów zezwalają także na korzystanie z przepraw promowych, wiec nie martw się jeśli nie masz własnych czterech kolek.
 • Camping Onboard, czyli nocleg we własnej przyczepie na pokładzie. Niektórzy przewoźnicy oferują taką usługę w sezonie letnim między majem a wrześniem głównie na promach pływających do Grecji i na Korsykę.. Więcej informacji na Podróż promem z kamperem lub przyczepą kempingową

©Wszystkie prawa zastrzeżone - AFerry.pl. Teksty są objęte prawem autorskim

zapisz sie i zaoszczedz

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi

Odwiedź nas na

Facebook
Twitter
Google Plus
Nk
YouTube