Carpooling, Promy i E-autostop

Mapa
  • Wspólne przejazdy promem

    Oszczędź na bilecie promowym, podróżując z innymi

Wspólne przejazdy promem na trasach do Francji, Anglii, Irlandii, Skandynawii i innych kierunkach

Oferując wspólne przejada promem. nie tylko zaoszczędzisz na bilecie promowym, ale także pomożesz pieszym pasażerom dostać się na prom, na którym akceptowani są tylko pasażerowie z pojazdem.

Co to jest carpooling?

Carpooling to modne słowo na wspólne przejazdy oferowane głównie w Internecie. Jest to inaczej rodzaj wirtualnego autostopu często nazywanego e-autostop. Zamiast machać ręką na drodze, umawiamy się online z kierowca na podwózkę w wybrane miejsce. Carpooling polega przede wszystkim na oferowaniu wolnych miejsc w samochodzie na trasach do pracy, uczelnie, wakacje lub za granice za symboliczna opłatę lub dorzucenie się do kosztów paliwa. Alternatywnie możemy się ogłosić jako pieszy pasażer poszukujący transport.

Korzystaj z carpoolingu, płacisz nie tylko mniej za podróż samochodem po Europie, ale także chronisz środowisko!

Aferry.pl poleca carpooling w zagranicznych podróżach po Europie, podczas których będziemy korzystać z przejazdów promem. Im więcej pasażerów w samochodzie tym tańsza przeprawa promowa w przeliczeniu na osobę. Oszczędność pieniędzy dla podróżujących to jedna z wielu zalet wspólnych przejazdów.

Korzyści z wspólnych przejazdów promem do Anglii i nie tylko

  • Oszczędzamy pieniądze. Standardowa cena biletu promowego na trasach przez Kanał La Manche, np. z Calais do Dover obejmuje od 4-9 pasażerów plus samochód. W praktyce oznacza to, że jeśli podróżują dwie osoby lub 6 to za bilet na prom zapłacimy tak samo. Jeśli mamy możliwość, to dlaczego nie ogłosić wolnych miejsc w samochodzie i zaoszczędzić na promie i nie tylko. Jeśli skorzystamy z porównywarki cen powyżej zauważymy, że na niektórych trasach cena biletu dla pieszego i zmotoryzowanego pasażera niewiele się rożni. Stad tez wspólny przejazd promem będzie korzystny finansowo nie tylko dla kierowcy, ale i pieszych turystów.
  • Możemy przeprawić się na trasie, na których nie akceptuje się pieszych.. Będąc pieszym pasażerem korzystającym z carpoolingu, mamy zapewniony nie tylko dojazd do portu, ale i przeprawę promowa na trasie, np. Dover - Dunkierka, na którą nie są zabierani piesi.
  • Okazja na przewiezienie większego bagażu. Nie raz miało się problem z nadbagażem, podróżując samolotem. Dzieki carpoolingu i przejazdu promem możemy przewieź cięższą walizkę bez dodatkowych opłat, pod warunkiem, ze kierowca pojazdu wyrazi na to zgodę. Czasami w ofertach wspólnych przejazdów definiowana jest maksymalna ilość lub waga bagażu, aczkolwiek zawsze można się domówić.
  • Chronimy środowisko. Wspólne przejazdy sprzyjają redukcji hałasu i zanieczyszczeniu powietrza pochodzących z jazdy samochodem. Mniej aut na drogach = więcej czystego powietrza.
  • Carpooling to dobre rozwiązanie na spontaniczny lub nagły wyjazd. Bez względu czy jesteś emigrantem potrzebującym jak najszybciej dostać się do Polski lub parą, która ma pomysł na spontaniczny wyjazd, dzięki ofertom carpoolingu tanio i szybko możesz dostać się w wybrane miejsce. Wiadomo, że kupowanie biletu lotniczego na ostatnia chwile jest zwykle bardzo drogie. Skorzystaj z e-autostop i wspólnego przejazdu promem w drodze między Polską i Anglią lub na innych destynacjach.
  • Poznajemy nowych ludzi i miejsca. Jak mówi znane powiedzenie Podróże kształcą: poznajemy nowych ludzi i miejsca, których pewnie byśmy nie zobaczyli podróżując w innych sposób niż carpooling. A może to będzie okazja do naszej pierwszej przeprawy promowej? Wybierz jedną z 1000 tras promowych na Aferry.pl i wyszukaj oferty carpoolingu. Być może uda ci się odwiedzić wybrane miejsce szybciej niż myślisz.

  • Weź inspiracje od innych pasjonatów turystki i przygód, np. od ekipy Maroko Trip 2013

Jak kupić bilet na prom na Aferry.pl, jeśli będę korzystać z e-autostop?

Zakup biletu promowego na wspólny przejazd promem należy do obowiązku kierowcy. Aby uniknąć dodatkowych kosztów, kup bilet znając dane wszystkich pasażerów, których planujesz zabrać. Skorzystaj z wyszukiwarki lub porównywarki promów na Aferry.pl powyżej i kup szybko bilet promowy online. Pamiętaj, że zmiana danych na bilecie, np. dodatkowy pasażer w aucie, może wiązać się z dodatkowymi opłatami, dlatego upewnij się o ich poprawności, dokonując rezerwacji.

Jeśli jesteś pieszym pasażerem, a chcesz przeprawić się na trasie promowej, na której akceptowani są tylko pasażerowie z pojazdem, skorzystaj z ofert carpoolingu. Nawet jeśli na danej trasie akceptowani są piesi pasażerowie, taniej będzie nam przeprawić się dzięki wspólnemu przejazdowi. Skorzystaj z porównywarki cen powyżej i zdecyduj sam, jak będzie wygodniej.

Popularne trasy promowe, na których oferowany jest carpooling

Zdecydowanie najwięcej ofert carpoolingu znajdziemy na trasach między Polską i Anglią, stąd też Promy do Anglii są najbardziej popularne. Skorzystaj z Aferry.pl i wspólnych przejazdów promem na połączeniach miedzy Dover - Calais , Dover - Dunkierka lub z Eurotunelu na Folkestone - Calais .

Warto pamiętać!

Przezorności, nigdy za wiele. Nigdy nie wiadomo, jaki człowiek oferuje carpooling. Umawiając się z kierowca, szczególnie na długą zagraniczna trasie, warto dowiedzieć się, np. jak długo ma prawo jazdy, jakim samochodem pojedziemy, czy to jest jego pierwszy wyjazd za granice, czy ma zmiennego kierowcę, czy akceptuje palenie w samochodzie, ile bagażu jest w stanie zabrać, ile postojów, itp. Nawet najbardziej banalne pytania mogą nam dać spokój umysłu, a tym samym komfort i bezpieczeństwo podczas podroży.

cWszystkie prawa zastrzeżone - AFerry.pl. Teksty są objęte prawem autorskim

zapisz sie i zaoszczedz

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi

Odwiedź nas na

Facebook
Twitter
Google Plus
Nk
YouTube