Podróż promem z kamperem lub przyczepą kempingową

Mapa
  • Podróż promem z kamperem

    Wszystko o "camping onboard" - kemping na promie

Czyli wszystko o kempingu na promach

Przewoźnicy promowi sprzyjają miłośnikom campingu. Nie tylko większość z nich oferuje przewozy dla przyczep kempingowych, ale niektórzy operatorzy pozwalają na pobyt w nich podczas rejsu.

Dlaczego warto podróżować z kempingiem

Może nie każdy lubi podróżować w taki sposób, ale miłośników kempingu przybywa także w Polsce. Przemawiają za tym względy ekonomiczne oraz socjalne. Wiadomo, ze taniej przespać we własnej przyczepie niż wynająć pokój w hotelu. Poza tym kempingowanie to oderwanie się od codzienności, frajda dla dzieci, swoboda przemieszczania się i bliskość natury. Poruszając się z mini domkiem nie tracimy czasu na środki komunikacji publicznej oraz możemy budzić się z pięknym widokiem na dowolnie wybrane miejsce bez dodatkowych kosztów. Brak telewizji, Internetu lub bieżącej wody daje nam okazje do głębszego obcowania z przyroda i jej zasobami lub na grill z ludźmi z kempingu obok.

Dzieki Camping Onboard, możesz spać we własnym pojeździe kempingowym na pokładzie promu.
Dzieki Camping Onboard, możesz spać we własnym pojeździe kempingowym na pokładzie promu

W Europie mamy ponad 90 tysięcy miejsc kempingowych, do których często trzeba wziąć prom. Na Aferry.pl kupisz bilet na swój kamper lub pojazd z przyczepa kempingowa na jedna z 1000 tras promowych.

Usługa Camping Onboard daje ci możliwość pobytu i noclegu we własnej przyczepie lub kamperze podczas całej przeprawy promowej!

Bilet promowy na samochód z przyczepa kempingowa lub kamper

Na Aferry.pl łatwo i szybko kupisz bilet na swój kamper lub przyczepę kempingową. Skorzystaj z wyszukiwarki powyżej i porównaj ceny przepraw na alternatywnych trasach. Po wybraniu danej trasy zaznacz czy podróżujesz kamperem lub z przyczepa poddając jej dokładne wymiary. Wpisując wymiary przyczepy i pojazdu pamiętaj o uwzględnieniu bagażników na dachu lub tylnego bagażnika do rowerów. Podanie złych wymiarów może wiązać się dodatkowymi kosztami w porcie lub odmowa wejścia na pokład, jeśli prom ma limitowana ilość miejsca dla pojazdów na danej przeprawie.

Camping Onboard, czyli nocleg we własnej przyczepie na pokładzie

Usługa Camping Onboard pozwala na pobyt i nocleg we własnej przyczepie kempingowej podczas całego rejsu. W cenę biletu wliczony jest także dostep do prysznicy, toalet oraz punktu elektryczności o napięciu 220W. Obecnie bilet na prom z Campingiem Onboard można kupić na Aferry.pl u przewoźników: Moby Lines , Minoan Lines , Anek Lines oraz Superfast Ferries . Aby zarezerwować ta usługę na Aferry.pl, podczas zakupu biletu na prom u wymienionych operatorów, należy zaznaczyć "OPEN DECK" kamping na pokładzie w oknie z wyborem akomodacji oraz podać liczbę miejsc=pasażerów. Camping Onboard jest bezpłatną alternatywa do kabiny na pokładzie.

Popularne trasy promowe dla pasażerów z kempingiem

Pojazdy kempingowe można przewieź prawie na każdej trasie promowej oferowanej na Aferry.pl. Do popularnych destynacji karawaningowych należy przede wszystkim Korsyka , Sardynia , Chorwacja i Grecja ,

Warto pamiętać

  • przed podrożą zrób przegląd techniczny swojego pojazdu kempingowego, przyczepy lub kamperu, aby uniknąć przykrych niespodzianek po drodze
  • zapoznaj się z przepisami drogowymi krajów, przez które będziesz przejeżdżać i do których zmierzasz; ogólne przepisy znajdziesz także na stronie Aferry.pl Samochodem po Europie
  • zapoznaj się z lokalnymi zwyczajami, w miejscu lokalizacji pola kempingowego
  • kupując bilet promowy na Aferry.pl, sprawdź czy na danej trasie dostępny jest Camping Onboard i zaznacz go podczas wyboru akomodacji na pokładzie

©Wszystkie prawa zastrzeżone - AFerry.pl. Teksty są objęte prawem autorskim

zapisz sie i zaoszczedz

Badz na biezaco z ofertami specjalnymi

Odwiedź nas na

Facebook
Twitter
Google Plus
Nk
YouTube